Hlavní strana >> Sportovní zprávy

Aktuální výsledky 12. kola: MO ČSSD - PIZZERIE expres 5:4, MAMIDO - FC BARONS 23:4

Aktuálně na sport.cz

25.02.2024, 19:22 - Trenér brankářů Zdeněk Křížek zvedl hlavu k nebi a v euforii křičel jako ďábel. U střídačk...více

Zafeiris se zranil, Staněk blízko návratu. Trpišovský: Nerozkládáme síly

25.02.2024, 19:11 - S početnými absencemi pro nedělní duel s Pardubicemi musel kalkulovat trenér fotbalové Sla...více

25.02.2024, 18:50 - Fotbalisté Liverpoolu ve finále anglického Ligového poháru ve Wembley porazili Chelsea 1:0...více

Betis Sevilla zvítězil doma nad Bilbaem

25.02.2024, 18:30 - Fotbalisté Betisu v 26. kole španělské ligy zvítězili doma 3:1 nad oslabeným Bilbaem. Sevi...více

Zprávy

Fascinující proměna Budějovic. Na poslední místo už nechceme, vzkázal Kladrubský   25.02.2024, 19:22

Trenér brankářů Zdeněk Křížek zvedl hlavu k nebi a v euforii křičel jako ďábel. U střídačky fotbalových Českých Budějovic křepčili i další ? a že bylo proč! Dynamo po zpackaném podzimu kdekdo odepisoval, ovšem černobílý tým je po 22. ligovém díle nově předposlední. ?Skvělý zápas se sladkým koncem,? řekl asistent kouče Jiří Kladrubský po nedělní výhře 2:1 nad Olomoucí a posunu z šestnáctého místa.

Zafeiris se zranil, Staněk blízko návratu. Trpišovský: Nerozkládáme síly   25.02.2024, 19:11

S početnými absencemi pro nedělní duel s Pardubicemi musel kalkulovat trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. ?Chtěli jsme postavit nejsilnější možnou sestavu,? odmítl po výhře 3:0 spekulace, že i tak šetřil některé hráče před dvěma derby nebo duely s AC Milán. A zatímco mu kvůli zranění Christose Zafeirise naskákaly vrásky na čele, gólman Jindřich Staněk by se prý mohl vrátit dříve, než se čekalo.

Liverpool ve finále Ligového poháru porazil Chelsea. V prodloužení rozhodl Van Dijk   25.02.2024, 18:50

Fotbalisté Liverpoolu ve finále anglického Ligového poháru ve Wembley porazili Chelsea 1:0 po prodloužení. Jediný gól dal ve 118. minutě kapitán Virgil van Dijk. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy ovládl soutěž podesáté v historii a potvrdil pozici nejúspěšnějšího týmu.

Betis Sevilla zvítězil doma nad Bilbaem   25.02.2024, 18:30

Fotbalisté Betisu v 26. kole španělské ligy zvítězili doma 3:1 nad oslabeným Bilbaem. Sevillský klub se posunul na šesté místo tabulky o sedm bodů za dnešního soupeře, který je pátý.

Skokan Kraft vládl v Oberstdorfu   25.02.2024, 18:14

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft vyhrál druhý závod Světového poháru v letech v Oberstdorfu a připsal si 40. vítězství v seriálu. V historickém pořadí se díky tomu osamostatnil na třetím místě. Více výher získali jen Fin Matti Nykänen (46) a krajan Gregor Schlierenzauer, jenž vede s 53 triumfy.

Plot je zpět, četník opět zachránil svět. Fanoušci Slavie si rýpli do policie   25.02.2024, 17:58

Odezva fanoušků se dala očekávat. ?Plot je zpět, četník opět zachránil svět,? stálo během nedělního utkání 22. kola Fortuna ligy s Pardubicemi (3:0) na choreu na slávistické Tribuně Sever jako reakce na vrácení plotu do sektoru hostí. Téma vyvolalo v týdnu napříč fotbalovým prostředím velké emoce a mělo by dojít i na jednání s politiky.

Kadeřábek s Juráskem pomohli Hoffenheimu porazit Dortmund   25.02.2024, 17:37

Čeští fotbalisté Pavel Kadeřábek s Davidem Juráskem pomohli Hoffenheimu v 23. kole německé ligy k vítězství 3:2 v Dortmundu. Wolfsburg přišel v nastavení o výhru ve Frankfurtu, remízu 2:2 domácím zařídil útočník Omar Marmúš. Reprezentační záložník Václav Černý strávil podruhé za sebou celý zápas na lavičce ?Vlků?.

Někdo mě štípněte. Asi mi úplně nedochází, že jsme v semifinále, přiznával trenér Opavy Brožek   25.02.2024, 17:36

Prvním semifinalistou MOL Cupu se stala Opava, která v souboji druholigových celků porazila po gólech Blechy a Přichystala na domácím stadionu Duklu Praha 2:0. Hostující fotbalisté hráli od 24. minuty bez vyloučeného Lukáše Matějky, který uviděl červenou kartu za nebezpečnou hru vysokou nohou proti domácímu kapitánovi Jiřímu Janoščínovi.

Rekord ligy vyrovnán! Chytil zničil Pardubice bleskovým hattrickem   25.02.2024, 17:24

Tři bleskové direkty. Útočník fotbalové Slavie Mojmír Chytil se zapsal do historických knih kopané, neboť při domácím vítězství 3:0 proti Pardubicím ve 22. kole Fortuna ligy vyrovnal rekord samostatné české ligy. Hattrickem za pouhých osm minut. ?Někdy se prostě sejde, že se do takových situací dostanete,? s pokorou vyprávěl hrdina sešívaných.

Devatenáctiletý německý oštěpař Dehning hodil přes 90 metrů   25.02.2024, 17:08

Devatenáctiletý oštěpař Max Dehning šokoval na zimním vrhačském mistrovství Německa hodem za hranici 90 metrů. Výkonem 90,20 metru překonal o 62 centimetrů evropský rekord kategorie do 23 let, který držel od roku 1990 Brit Steve Backley. Své osobní maximum z předloňské sezony si Dehning vylepšil o více než 11 metrů.

Slavia přehrála Pardubice a přiblížila se Spartě   25.02.2024, 17:04

Fotbalisté Slavie porazili ve 22. kole první ligy Pardubice 3:0. Pražané se dlouho trápili v koncovce, ale střídající Mojmír Chytil pak mezi 66. a 74. minutou vyrovnal nejrychlejší hattrick v samostatné nejvyšší soutěži. Bývalý útočník Východočechů dal tři branky v jednom ligovém utkání poprvé v kariéře. Vršovičtí bodovali i v osmém vzájemném duelu v nejvyšší soutěži a posedmé za sebou v nich zvítězili.

Dynamo se zvedá, po výhře nad Olomoucí už není poslední   25.02.2024, 16:55

Fotbalisté Českých Budějovic ve 22. kole první ligy porazili Olomouc 2:1 a posunuli se na předposlední místo tabulky. Na šestnáctou Karvinou mají jednobodový náskok. Dynamo o druhém domácím vítězství za sebou rozhodlo po změně stran díky brankám Martina Králika a Zdeňka Ondráška. Králik byl sice v 78. minutě vyloučen po druhé žluté kartě, hosté ale přesilovku využili pouze ke snížení Filipa Nováka.

Druholigová Opava je prvním semifinalistou poháru   25.02.2024, 16:08

Fotbalisté Opavy jsou prvním semifinalistou domácího poháru. Slezané v úvodním čtvrtfinále MOL Cupu využili více než hodinu trvající přesilovku a v souboji zbylých dvou druholigových týmů v soutěži porazili Duklu Praha 2:0. Domácí rozhodli o postupu dvěma brankami v krátkém sledu v závěru prvního poločasu, kdy se trefili Filip Blecha a Jakub Přichystal.

Fighter Růžička svedl tvrdou bitvu, má velkou tržnou ránu. Karma za minulý rok, říká   25.02.2024, 15:42

Už více než měsíc pobývá a trénuje v oblíbeném Thajsku, kde elitní český bijec Tadeáš Růžička nyní svedl první z domluvených zápasů. A nedopadl zrovna slavně. Asijský protivník Mokkachun Jakkawan mu ve třetím kole loktem roztrhl obočí, načež český zástupce na následky velké tržné rány nakonec smolně prohrál. ?Tohle je moje karma za minulý rok. Mám to za všechno, co jsem udělal,? mrzí jej.

SESTŘIH: Kometa si hravě poradila s Plzní a nakročila do čtvrtfinále   25.02.2024, 15:32

Hokejisté brněnské Komety se osamostatnili na čtvrté příčce po vítězství ve 49. kole nad Plzní 5:1. Na pátý Litvínov mají díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů náskok tří bodů.

Video momenty. Ani skvělé zákroky Paříka Hradci nestačily. Prohrál doma s Olomoucí   25.02.2024, 15:31

Hokejisté Hradce Králové prohráli ve 49. kole extraligy doma s Olomoucí 2:4 a padli tak potřetí ze čtyř posledních duelů. V tabulce jim tak patří osmá příčka. Hanáci se radují z výhry po čtyřech porážkách a zůstávají na desátém místě.

SESTŘIH: Litvínov vyfasoval debakl od Sparty   25.02.2024, 15:30

Litvínovští hokejisté vyfasovali na svém ledě ve 49. kole extraligy debakl od Sparty 3:8. Pražané tak prodloužili bodovou sérii na osm zápasů, ale už mají jen teoretickou šanci, jak se dotáhnout z druhého místa na vedoucí Pardubice. Už si však zajistili druhou pozici a tím i postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Verva si naopak zkomplikovala boj o elitní čtyřku.

SESTŘIH: Dynamo se přiblížilo vítězství v základní části. Veze tři body z Boleslavi   25.02.2024, 15:29

Pardubičtí hokejisté už sahají po poháru pro vítěze základní části extraligy. V 49. kole vyhráli v Mladé Boleslavi 4:1. Při šesté výhře Dynama za sebou se dvěma góly blýskl Patrik Poulíček.

SESTŘIH: Vítkovice předvedly v Liberci velký obrat. Nezlomilo je ani třígólové manko   25.02.2024, 15:29

Liberečtí Bílí Tygři si pořádně zkomplikovali boj o elitní čtyřku, když ve 49. kole doma prohospodařili třígólový náskok a s Vítkovicemi nakonec prohráli 3:4. Ostravané tak prodloužili vítěznou sérii na čtyři zápasy navzdory tomu, že jejich kapitán Dominik Lakatoš z rozhodnutí trenéra znovu zůstal mimo sestavu.

SESTŘIH: Kladno po dvou měsících vyhrálo za tři body. Nečekaně srazilo Třinec   25.02.2024, 15:28

Kladenští hokejisté už mají jistou baráž, své fanoušky však po téměř dvou měsísích potěšili vítězstvím za tři body. Naposledy vyhráli 28. prosince v Liberci, teď ve 49. extraligovém kole doma porazili rozjetý Třinec 5:2. Oceláři tak padli po sedmi vítězstvích v řadě. Dvěma góly se na tom podílel útočník Rytířů Martin Procházka.