Hlavní strana >> Články TFL 2016
 
Aktuální výsledky 21. kola: Beer Boys - FC Devils 5:5, PIZZERIE expres - Brandýs 1905 2:1, ASPN CANIS - FIRSTSTOP 9:8
 

Aktuálně na sport.cz

Slováci možná přijdou o olympijskou naději. Chodec Tóth přemýšlí o konci

29.03.2020, 15:23 - Zatímco řada sportovců v reakci na přeložení olympijských her v Tokiu rovnou odložila plán...více


Američané mě zklamali. Lidem v USA je koronavirus jedno, nechápe český reprezentant

29.03.2020, 15:00 - Fotbalista Dallasu Zdeněk Ondrášek je zklamaný z přístupu Američanů v době pandemie nového...více


Prožíváme neuvěřitelnou tragédii, smutní šéf Atalanty Bergamo. Klub hlásí osm nakažených

29.03.2020, 14:40 - Fotbalový klub Atalanta Bergamo z jedné z nejvíce zasažených oblastí koronavirem má osm na...více


AS Řím na první zápas po pandemii koronaviru pozve 5000 lékařů

29.03.2020, 14:02 - Fotbalový klub AS Řím se rozhodl první zápas po skončení pandemie koronaviru věnovat lékař...více


 

 

FIRSTSTOP – PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ V TFL
Předposlední říjnový víkend určil vítěze osmnáctého ročníku TFL 2017. Po šestileté odmlce jej určilo opět atraktivní „Play Off“. Po základní části /22.kol/, které kraloval s náskokem 14 bodů FIRSTSTOP, se seřadily další týmy, loňský vítěz RC TRADING a třetí místo obsadil SKOCZOW. Po vyřazovacích bojích se do finále probojoval FIRSTSTOP a KOVONA SYSTÉM, která byla po základní části až šestá. Favorit rozhodl o svém celkovém triumfu už v prvním utkání, které vyhrál 6-2 a po nedělní remíze 5-5, mohl FIRSTSTOP naplno oslavovat své první vítězství v TFL, a stal se osmým vítězem v historii.
FIRSTSTOP. Má nejkvalitněji složený tým. Loni jim to ještě tak neklapalo /celkově čtvrtí/, ale letos své soupeře válcovali. Své kvality naplno prokázali i v náročném play off, kdy ve finále přehráli i překvapení závěrečných bojů Kovonu Systém. V týmu vynikal zejména nejlepší střelec soutěže /44 gólů/ i play off /16 gólů/ Michal „Sosi“ Sostřonek. Ostatní jej výborně doplňovali. V základní části prohráli pouze dvě utkání /s Kovonou a Skoczowem/. V historii TFL se hrálo závěrečné play off počtvrté a teprve podruhé dokázal vyhrát tým, který šel z prvního místa po základní části /2008 BARNY TEAM/. V této sestavě jsou hlavními favority příštího ročníku TFL.
KOVONA SYSTÉM. Loni páté místo. Letos po základní části až šestí, kdy si tuto příčku vybojovali zlepšeným výkonem až ve druhé půli soutěže, kdy dokázali přestřílet i vítěze /10-8/. Dokonale se připravili na atraktivní play off. Ve čtvrtfinále vyřadili ve vyrovnaných zápasech třetí SKOCZOW  /3-2 a 2-2/. V semifinále si snadno poradili s pořadatelským týmem  MO ČSSD /7-1 a 7-3/. Následně v sobotním finále se statečně drželi a na začátku druhého poločasu snížili na 2-3, ale nakonec prohráli 2-6, což bylo rozhodující. V nedělním utkání bojovali a vedli dokonce 5-3, ale velký obrat se jim nepodařil, a obsadili druhé místo, což je jejich nejlepší výsledek. S tímto týmem mohou pomýšlet na stupínky nejvyšší i příští rok. Nejlepšími střelci týmu byli Tomáš Brázdil a Zdeněk Pobuda se šestnácti brankami.
MO ČSSD. Po tříleté pauze, vybojovali letos třetí místo! V polovině soutěže to ovšem tak nepadalo, když byli předposlední s pouhými 10 body! Druhá část jim vyšla náramně, když získali nejvíce bodů /22/ hned po vítězi soutěže, a skončili pátí. V čtvrtfinále play off narazili na čtvrtý tým ASPN a přestože je v základní části nedokázali porazit /4-5 a 1-1/, připravili se na něj zodpovědně a porazili jej v obou zápasech /6-1 a 5-4/. V semifinále narazili na nažhavenou KOVONU SYSTÉM, po letošních dvou vysokých výhrách /11-4 a 10-6/. V nadstavbových zápasech neměli šanci a podlehli v obou jasně /1-7 a 3-7/. Po té v utkání o třetí místo přehrávali překvapení PIZZERII EXPRES /5-0/ a hráči soupeře z utkání odstoupili a následně bylo druhý zápas kontumačně. Nejlepším střelcem týmu byl Vladimír Kroček, s 32 brankami druhý nejlepší v celé soutěži!
PIZZERIE EXPRES. Čtvrté místo. Největší úspěch mladého týmu se zkušeným Lojzou Glacem. Po základní části byli sedmí a ve čtvrtfinále play off, se utkali s druhým RC TRADING. Po zápasech /1-6 a 4-5/ byly výsledky kontumovány v jejich prospěch, pro porušení pravidel soupeřem. Takže proklouzli do semifinále, kde se statečně rvali s favoritem FIRSTSTOPEM, který dokázali dokonce jednou porazit, ale to jim na postup do finále nestačilo /2-8 a 5-4/. V boji o třetí místo prohrávali v prvním utkání již 0-5 a následně se rozhodli utkání ukončit a další zápas byl z tohoto důvodu kontumačně 0-3. Střelcem týmu se stal stejně jako loni Marek Kujawa, který se letos trefil 21x.
RC TRADING. Po loňském titulu a letošním druhém místě, po základní části, se vlastní chybou vyřadili ze závěrečných bojů v Play off. Zejména v první části základních bojů byli výborní a i přes pár zaváhání si udrželi druhou příčku do konce. Ve čtvrtfinále porazili PIZZERII EXPRES v obou zápasech /6-1 a 5-4/, ale následně byly zápasy kontumovány /neoprávněný start hráče/ a do semifinále postoupil soupeř. Měli skvělý tým, se kterým mohou příští rok zaútočit na rekordní vítězství v TFL. Nejvíce gólu v jejich barvách dal Dominik Bolek – 24.
SKOCZOW. Po loňském celkově druhém místě si letos pohoršili, na celkově šesté místo. V základní části to ovšem tak nevypadalo, když dokázali ve druhé půli porazit i vítěze a v posledním kole vybojovali třetí místo v tabulce. To je ve čtvrtfinále play off nasměrovalo na šestou KOVONU SYSTÉM, se kterou prohráli oba předchozí zápasy /1-3 a 3-6/. V prvním zápase se statečně drželi a prohráli těsně 2-3, což jim dávalo naději do nedělní odvety. V této ovšem dokázali pouze remizovat 2-2 a sezóna pro ně skončila. Přesto je to výborný tým, který bude i v příští sezóně hrát o stupně vítězů. Střelcem týmu byl Bartek Skalka – 20 gólů.
ASPN. V sezóně 2015 suverénní vítěz, loni zklamání a osmé místo. Letos opět boj o popředí tabulky. Ještě před posledním kolem byl tento druhý polský tým na třetí příčce. Remíza s RC TRADING v posledním kole jej odsunula na čtvrté místo, které jim přisoudil v play off pátý tým MO ČSSD, se kterým v předešlých dvou zápasech neprohráli /5-4 a 1-1/. Přesto pořadatelskému týmu podlehli v obou utkáních /1-6 a 4-5/ a obsadili celkově sedmé místo, s čehož jsou určitě zklamaní. Nejlepším zahraničním střelcem byl Michal Borus s 22 brankami.
BRANDÝS 1905. Po loňském třetím místě, zaznamenali sešup tabulkou až na osmé místo po základních bojích, čímž si zajistili účast v letošním play off. Z osmého místa šli na největšího favorita FIRSTSTOP, se kterým odehráli důstojnou partii, když ve druhém utkání dokázali remizovat / 2-4 a 6-6 / a touto remízou se s letošním ročníkem rozloučili. Nejlepšího střelce týmu Lukáše Sikoru, letos nedokázali nahradit, vstřelili pouhých 64 branek, nejméně ze všech mužstev, nejvíce z nich Tomáš Hajduk – 11.
BEERBOYS. V letošním TFL 2017 skončili devátí, těsně za branami postupu do play off. Přesto si o jedno místo oproti loňsku polepšili. Měli šestým nejlepší útok, ale s bráněním měli problémy. V posledním zápase si spravili chuť, když přestříleli MO ČSSD 9-3, kdy jejich mladíci dali osm gólů /Podaný 5,M.Branny 3/. Jestli si tuto střeleckou mušku přinesou i do příštího ročníku, mohou pomýšlet na lepší umístění v tabulce. Nejlepším střelcem týmu byl, stejně jako loni Mario Branny s 24 brankami.
FC DEVILS. Letos si vybojovali desátou příčku, když dokázali vyhrát „každé čtvrté utkání“, což znamená, že si připsali 5 výher ze dvaceti zápasů, z toho 4 v první části /porazili ASPN,BEERBOYS,MO ČSSD, a celkově druhý tým KOVONU SYSTÉM/. S KOVONOU SYSTÉM měli kladnou bilanci /6-2 a 6-6/ a ukázali, že umí hrát dobrý fotbal. Na druhé straně prohráli dvakrát s posledním EL CLASICEM  /6-8 a 5-7/. Nejvíce branek „ďáblů“ vstřelil Jiří Kika – 18.
EL CLASICO.  V první části základní soutěže vyhráli pouze jediný zápas, v prvním kole s FC DEVILS. Druhou polovinu začali ve velkém stylu, když mezi 12. a 18. kolem si připsali čtyři vítězství, čtyři skalpy a to postupně opět s FC DEVILS /7-5/, s KOVONOU SYSTÉM /7-2/, s  ASPN /7-2/, s BEERBOYS /7-4/, ale to bylo z jejich strany všechno, takže se nakonec přece jen propadli na poslední jedenácté místo tabulky. V příštím ročníku, budou mít co napravovat. Střelcem týmu se stal Lukáš Kondziolka, který dal 22 gólů.
STATISTIKA VÍTĚZŮ TFL 2000 – 2017
2000    - FC RELA                                                                                        2001    - ANRO PLUS                                                                                        2002    - FC TRIMOR                                                                                    2003    - MO ČSSD                                                                                       2004    - 1.FC DĚLO                                                                                     2005    - 1.FC DĚLO                                                                                         2006    - MO ČSSD                                                                                        2007    - MO ČSSD                                                                                      2008    - BARNY TEAM                                                                               2009    - RC TRADING                                                                                2010    - RC TRADING                                                                               2011    - MO ČSSD                                                                                        2012    - RC TRADING                                                                                  2013    - MO ČSSD                                                                                        2014    - RC TRADING                                                                                  2015    - ASPN FORTUNA                                                                            2016    - RC TRADING                                                                                      2017    - FIRSTSTOP 

 

 

 
© 2020 PS Media s.r.o.   -  powered by redakce-online.cz